Lot motoparalotnią Opole

399.00
Kod produktu: PM0930
  Produkt chwilowo niedostępny.
 
Czas trwania:
Około 15 minut.
Informacje dla oglądających:
Lot osoby obdarowanej może obserwować z ziemi towarzysząca jej osoba.
Pogoda:
W przypadku, gdy prędkość wiatru przekroczy 3 m/s lub wystąpią opady, lot może okazać się niemożliwy. Atrakcja odbędzie się w najbliższym możliwym terminie (po uzgodnieniu dogodnych warunków z Klientem).
Obowiązujący strój:
Strój do lotu powinien być przede wszystkim wygodny, najlepiej sportowy. Nie może krępować ruchów. Buty pełne sięgające za kostkę. Przydatne będą w zależności od pory roku: rękawiczki oraz nieprzewiewna kurtka.
Informacje dodatkowe:
Wykonanie lotu wymaga okazania przez osobę obdarowaną vouchera. Lot powinien być zarezerwowany co najmniej 7 dni wcześniej.
Wymagania:
Osoby poniżej 18 roku życia biorące udział w atrakcji muszą mieć przy sobie pisemną zgodę opiekuna lub musi on być obecny. Minimalny wiek to 16 lat. Maksymalna waga uczestnika wynosi 100 kg.
Lokalizacja:
Aeroklub Opolski
Ważność:
365 dni.

Loty tandemowe wykonują licencjonowani, doświadczeni piloci. Każdy ich uczestnik odbywa z nimi specjalne szkolenie bezpieczeństwa przed uczestnictwem w atrakcji. Omawiane są obowiązki osoby lecącej w tandemie oraz zasady odpowiedniego zachowania się w powietrzu. Na paralotnię z silnikiem osoba obdarowana wchodzi po założeniu obligatoryjnego kasku i zapinana jest pasami bezpieczeństwa. Ewentualna utrata zasilania nie stanowi zagrożenia – bezpieczne lądowanie może być osiągnięte w zwykłym locie ślizgowym, takim jak w klasycznej lotni.

W czasie trwania atrakcji możliwe jest wykonywanie zdjęć i nagrań pamiątkowych z wykorzystaniem własnego sprzętu osoby obdarowanej. Organizator atrakcji nie odpowiada za bezpieczeństwo urządzeń rejestracyjnych, które powinny być zabezpieczone tak, by nie doszło do ich utraty oraz by nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Lot motoparalotnią Opole - okolica z lotu ptaka

Lot motoparalotnią w Opolu to idealna możliwość uczczenia urodzin czy na przykład imienin. To idealny prezent dla wszystkich tych, którzy chcieliby sprawdzić siebie w sytuacjach ekstremalnych i nietypowych i dla których „zastrzyk adrenaliny” jest właśnie tym, czego poszukują w swoim życiu.

Motoparalotnia jest lekką konstrukcją szybowcową. Dla osoby doświadczonej jest niezwykle łatwa w pilotowaniu i utrzymaniu. Całkowita waga zależy od przy montowanego do skrzydła trójkołowego wózka, który ma dwa miejsca siedzące. Jedno z nich zajmie instruktor, a drugie jest przeznaczone dla uczestnika wydarzenia. Lot daje nieopisane uczucie swobodnego szybowania, bez przeszkód w postaci kokpitu, iluminatorów czy szyby baldachimu.

Korzystając z prądów wstępnych, możesz latać pod chmurami, pokonując kilometry przestrzeni. Z zewnątrz wygląda jak spadochron, ale motoparalotnia jest dużo węższa, dłuższa, ma dużo większe wydłużenie czaszy. Powierzchnia jest zwykle większa niż powierzchnia spadochronu. Ma miękkie skrzydło, które jest wypełnione napływającym strumieniem powietrza. „Windę” tworzy skrzydło, które jest „napełniane” przez strumień powietrza. Porusza się w dół i do przodu pod wpływem grawitacji. Ta prędkość jest ograniczona tylko przez złożoną siłę oporu (skrzydło, liny, pilot). Zamontowany silnik pozwala bezpiecznie i szybko wznieść się na odpowiednią wysokość.

Lot motoparalotnią Opole – kto może skorzystać z vouchera?

Lotem motoparalotnią w Opolu możemy obdarować praktycznie każdą dorosłą osobę. Ten rodzaj aktywności jest bardzo „demokratyczny”. Ze względu na względną łatwość sterowania, niską prędkość startu i lądowania oraz dobrą stabilność, jest dostępna dla prawie każdej osoby o średnim stanie zdrowia. Możesz latać bez zgody rodziców od 18 roku życia. Górna granica wieku nie została określona. Jest wielu pilotów latających po 60 roku życia. Czasami wśród uprawiających ten sport można spotkać osoby niepełnosprawne, nawet na wózkach inwalidzkich.

Oferowany kupon przewiduje czas lotu na piętnaście minut. Jest ważny przez 365 dni, więc nie istnieje praktycznie żadne ograniczenie czasowe, aby z niego skorzystać. Z vouchera może skorzystać każdy – osobie realizującej bon, towarzyszy bowiem doświadczony instruktor. Dzięki temu atrakcja jest całkowicie bezpieczna. Najbliższa rodzina lub przyjaciele mogą obserwować wydarzenie. Jednym przeciwwskazaniem do realizacji vouchera może być siła wiatru. Jeśli prędkość wiatru przekroczy 3 m/s lub wystąpią opady deszczu czy śniegu, to wydarzenie musi zostać przełożone na dowolny, wygodny dla uczestnika termin. Chęć realizacji vouchera należy zgłosić z siedmiodniowym wyprzedzeniem. Opole zaprasza na podniebny lot motoparalotnią!

Przesyłka Kurierska


Przelew i Karta
Pobranie
 - 18.00 zł
 - 23.00 zł

Paczkomaty INPOST


Przelew i Karta
 - 15,00 zł

DARMOWA DOSTAWA
Przy zamówieniach powyżej 300 zł

, 17.11.2021, 10:46

Bardzo fajne wrażenia. Na pewno spróbuję jeszcze raz :)


, 11.01.2021, 11:07

Super widoki polecam! :)


 

Ładowanie danych ...