Degustacja piwa Poznań

220.00
Kod produktu: PM0866
  Produkt chwilowo niedostępny.
 
Czas trwania:
Atrakcja będzie trwała około 5 godzin.
Informacje dla oglądających:
Oglądający nie mogą uczestniczyć, może pojawić się jedynie osoba, która została obdarowana prezentem.
Pogoda:
Warunki pogodowe nie wpływają na korzystanie z atrakcji.
Obowiązujący strój:
Dopuszczalny jest dowolny ubiór uczestnika atrakcji.
Informacje dodatkowe:
Kurs jest prowadzony przez doświadczonych degustatorów, którzy od lat zajmują się zarządzaniem procesami związanymi ze szkoleniem degustatorów oraz w zakresie oceny sensorycznej piwa. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat. Szkolenie w minimum 10 osobowych grupach.
Wymagania:
Należy mieć skończone 18 lat, by brać udział w atrakcji.
Lokalizacja:
Ustalana w trakcie rezerwacji wraz z terminem kursu.
Ważność:
365 dni.

Degustacja piwa Poznań - kurs kiperski

Degustacja piwa w Poznaniu w postaci kursu kiperskiego to wydarzenie zaprojektowane dla wszystkich wielbicieli tego napoju, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat piwa. W trakcie degustacji piwa w Poznaniu barman opowie wam o produkcji piwa, a następnie zaprosi uczestników wydarzenia do wypróbowania kilku rodzajów napojów. Dokonując rezerwacji usługi za pomocą vouchera, sam wybierasz miejsce, gdzie odbędzie się wydarzenie. Wydarzenie może posłużyć do kilku celów. Być może szukasz idealnego złocistego trunku dla siebie? Być może chciałbyś poznać inne – egzotyczne smaki, a może po prostu chcesz spędzić czas wolny w taki właśnie sposób i przy okazji posłuchać o szczegółach przygotowania i rozlewania tego trunku.

Kultura picia złocistego trunku - degustacja piwa Poznań

Degustacja piwa w Poznaniu to delikatny proces, który wymaga dużej koncentracji i pełnego zanurzenia w głębi smaku napoju. Aby poczuć wszechstronność smaku, konieczne jest specjalne przygotowanie. Eksperci zalecają przestrzegać szeregu zasad. Od ostatniego posiłku powinna upłynąć przynajmniej godzina. Jest to konieczne, aby aktywować kubki smakowe. Nie przesadzaj z przekąskami. Jedzenie nie jest głównym elementem. Wskazane są natomiast twarde sery. Aby wyczuć nawet najdrobniejsze nuty smakowe, wszystkie drażniące elementy muszą być maksymalnie wykluczone. Dlatego zadbamy o to, aby ani głośna muzyka, ani jasne migające światła i inne podobne elementy – nie odwróciły twojej uwagi.

Sama degustacja rozpocznie się od oceny właściwości estetycznych spienionego napoju. Prowadzący zwróci uwagę na kolor, gęstość i wysokość piany, a także przezroczystość napoju. Jakość pianki jest najważniejszym parametrem. Każda klasa odpowiada określonym wskaźnikom. Aromat ocenia się w kilku etapach. Ważne jest, aby pamiętać o pierwszym wrażeniu, ponieważ przy każdym kolejnym wdychaniu, zapach będzie nieco stępiony. Profesjonaliści pokażą ci specjalną tabelę notacji, dzięki której charakteryzują odcienie aromatu. Na przykład porter charakteryzuje się aromatem palonego cukru i lekkich odcieni czekolady.

Aby poczuć prawdziwy aromat jaśniejszego napoju, należy przekręcić szklankę zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wziąć głęboki oddech. Głównym punktem jest ocena smaku. Przewaga określonego odcienia smaku zależy od tego, czy wyższa jest zawartość słodu, czy chmielu. Aby docenić smak, musisz porównać pierwsze wrażenie. Tym samym to doświadczenie pozwoli ci dużo trafniej oceniać jakość trunku, który kupisz w przyszłości w pubie czy sklepie lub restauracji. Krótki kurs pomoże ci wybierać te napoje, które szczególnie przypadły ci do gustu. Poznań zaprasza na kurs kiperski!

Voucher możesz wykorzystać w innych dostępnych lokalizacjach tej atrakcji w naszym sklepie.

Przesyłka Kurierska


Przelew i Karta
Pobranie
 - 18.00 zł
 - 23.00 zł

Paczkomaty INPOST


Przelew i Karta
 - 15,00 zł

DARMOWA DOSTAWA
Przy zamówieniach powyżej 300 zł

, 19.07.2020, 18:27

Kupiłem przyjacielowi na urodzinki. Bardzo dziękował bo mu się podobało :)


, 25.06.2020, 19:00

Mój narzeczony był zadowolony z prezentu więc polecam!


, 25.05.2020, 22:52

Samo piwko super ale poznani ludzie wspaniali!


 

Ładowanie danych ...