Degustacja piwa Kraków

220.00
Kod produktu: PM0864
  Produkt chwilowo niedostępny.
 
Czas trwania:
Atrakcja będzie trwała około 5 godzin.
Informacje dla oglądających:
Oglądający nie mogą uczestniczyć, może pojawić się jedynie osoba, która została obdarowana prezentem.
Pogoda:
Warunki pogodowe nie wpływają na korzystanie z atrakcji.
Obowiązujący strój:
Dopuszczalny jest dowolny ubiór uczestnika atrakcji.
Informacje dodatkowe:
Kurs jest prowadzony przez doświadczonych degustatorów, którzy od lat zajmują się zarządzaniem procesami związanymi ze szkoleniem degustatorów oraz w zakresie oceny sensorycznej piwa. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat. Szkolenie w minimum 10 osobowych grupach.
Wymagania:
Należy mieć skończone 18 lat, by brać udział w atrakcji.
Lokalizacja:
Ustalana w trakcie rezerwacji wraz z terminem kursu.
Ważność:
365 dni.

Degustacja piwa Kraków - kurs pod okiem kipera

Degustacja piwa w Krakowie to możliwość wzięcia udziału w wyjątkowej sesji, podczas której przez pięć godzin skosztujesz różnych rodzajów tego trunku – od tych jasnych do ciemnych.

Zaczynamy od lekkich odmian o minimalnej zawartości alkoholu, a kończymy na mocnych, gęstych i nasyconych odmianach. Ponieważ degustacja piwa w Krakowie trwa aż 5 godzin, to nie musimy się śpieszyć i możemy powoli smakować nowe rodzaje tego trunku. Podczas kursu nauczysz się odróżniać jakość i smak napoju, jeśli chodzi o wrażenia wizualne, węchowe czy smakowe. Oczy przekazują wizualne oczekiwania dotyczące smaku i zapachu napoju, które przejawiają się w jego kolorze i czystości, a także nasyceniu piany. Około 400 tysięcy receptorów nosowych odbiera zapachy napoju, których jest kilka tysięcy i przekazuje je do ośrodkowego układu nerwowego w celu identyfikacji. W języku, w jamie ustnej i gardle znajduje się około pięciu tysięcy kubków smakowych, które głównie postrzegają cztery główne smaki - słodki, słony, kwaśny i gorzki.

Degustacja piwa Kraków – nowe umiejętności

Degustacja piwa w Krakowie pozwala nam lepiej ocenić jakość napoju. Przy odrobinie ćwiczeń można nauczyć się rozróżniać trzy kolejne składniki występujące podczas picia piwa. Pierwsze łyki dają ogólne wyobrażenie o przydatności i ostrości smaku. W dużej mierze zależy to od procentu składników początkowej brzeczki użytej do warzenia. Witalność napoju charakteryzuje się efektem odświeżającym. Z jednej strony zależy to od kwasowości, z drugiej zaś od zawartości dwutlenku węgla. Posmak po wypiciu napoju zależy głównie od jego goryczy, która z kolei jest uzależniona od ilości i jakości chmielu. Aby rozwinąć poczucie percepcji, zostaniesz poczęstowany kilkoma rodzajami tego szlachetnego trunku.

Może to być na przykład pilsner, altbier, pszeniczne, lager eksportowy. Aby lepiej docenić smak, napój będzie w temperaturze 8-10 stopni Celsjusza. Sam kurs będzie prowadzony przez wykwalifikowanych degustatorów, dzięki czemu nie tylko będziesz mógł rozsmakować się w różnych rodzajach napoju, ale też zyskasz teoretyczną wiedzę na temat produkcji, warzenia i podawania złocistego trunku. To idealny prezent nie tylko dla smakoszy tego napoju, ale też dla tych wszystkich, którzy chcieliby poszukać nowych, nieznanych smaków i wybrać ten pasujący do nich. Dodatkowo każdy uczestnik kursu otrzyma specjalne materiały szkoleniowe, które nie tylko będą pamiątką z odbytego kursu, ale też posłużą jako uzupełnienie dopiero co zdobytej wiedzy. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy mieć skończone osiemnaście lat.

Voucher można wykorzystać w innych dostępnych lokalizacjach tej atrakcji.

Przesyłka Kurierska


Przelew i Karta
Pobranie
 - 18.00 zł
 - 23.00 zł

Paczkomaty INPOST


Przelew i Karta
 - 15,00 zł

DARMOWA DOSTAWA
Przy zamówieniach powyżej 300 zł

, 19.07.2020, 18:30

Fajna pomysł na prezent, przyjaciel miło zaskoczony :)


 

Ładowanie danych ...