Degustacja piwa Gdańsk

220.00
Kod produktu: PM0863
  Produkt chwilowo niedostępny.
 
Czas trwania:
Atrakcja będzie trwała około 5 godzin.
Informacje dla oglądających:
Oglądający nie mogą uczestniczyć, może pojawić się jedynie osoba, która została obdarowana prezentem.
Pogoda:
Warunki pogodowe nie wpływają na korzystanie z atrakcji.
Obowiązujący strój:
Dopuszczalny jest dowolny ubiór uczestnika atrakcji.
Informacje dodatkowe:
Kurs jest prowadzony przez doświadczonych degustatorów, którzy od lat zajmują się zarządzaniem procesami związanymi ze szkoleniem degustatorów oraz w zakresie oceny sensorycznej piwa. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat. Szkolenie w minimum 10 osobowych grupach.
Wymagania:
Należy mieć skończone 18 lat, by brać udział w atrakcji.
Lokalizacja:
Ustalana w trakcie rezerwacji wraz z terminem kursu.
Ważność:
365 dni.

Kurs kiperski - Degustacja piwa Gdańsk

Degustacja piwa w Gdańsku to wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich wielbicieli tego napoju. Każda degustacja, a zwłaszcza piwa ma swoje własne niuanse. Ich znajomość pozwala odróżnić świeżość napoju, jakość składników i ocenić wysiłki włożone w jego przygotowanie.

Degustacja piwa w Gdańsku pozwala na skosztowanie wielu rodzajów tego napoju - od jasnego do ciemnego. Smakowanie zaczyna się od lekkich odmian, stopniowo przechodząc do ciężkich. Kolejnym wskaźnikiem jest gorycz złocistego trunku. Kurs trwa przez pięć godzin i jest prowadzony przez wykwalifikowanych degustatorów. Zadbają oni o to, aby cały proces przebiegał bez zakłóceń i wedle jasno określonych reguł. Smak napoju jest w pełni ujawniany tylko w połączeniu z niektórymi przekąskami, a osoby prowadzące kurs zadbają o to, aby ich dobór był właściwy. Dopilnują też, aby napoje miały odpowiednią temperaturę. Są złociste trunki z pianą, które trzeba spożywać bardzo schłodzone, ale ta zasada dotyczy tylko części odmian. Duża część rodzajów w stanie przechłodzenia nie ujawni całego smaku i aromatu.

Degustacja piwa Gdańsk – przebieg kursu

Degustacja piwa w Gdańsku to prezent dla najbliższego przyjaciela, rodziny lub znajomego, któremu chcemy zorganizować wyjątkowe urodziny. Wystarczy, aby dana osoba ukończyła osiemnaście lat i miała wykupiony voucher na wydarzenie. Przed wydarzeniem bardzo ważne jest, aby się nie przejadać, dzięki czemu nie zatkamy receptorów pikantnymi potrawami. Nie powinniśmy też palić i używać dezodorantów. Pozwoli ci to postrzegać smak i aromat tak obiektywnie, jak to możliwe. Podczas wydarzenia używane będą specjalistyczne szklanki o rozszerzonej w środku i zwężającej się do góry konstrukcji. Dobrym przykładem może być kieliszek koniaku. W szklance tej formy aromat ujawni się w najlepszy sposób.

Pełną ocenę wrażeń smakowych uzyskuje się poprzez „toczenie” piwa w jamie ustnej (kilka razy od lewej do prawej i z tyłu). Prawdopodobnie poczujesz mrowienie charakterystyczne dla niektórych odmian na powierzchni języka. Podczas wydarzenia nie tylko będziesz mógł skosztować różnych odmian tego napoju, ale też zdecydować się na spróbowanie tych odmian, które były ci nieznane. Dzięki temu możesz odkryć nowe smaki, które później wybierać będziesz przy okazji odwiedzin w pubie czy restauracji. Korzystając z fachowych porad, odkryjesz nowy świat wyrafinowanych smaków i poczujesz całą wyśmienitą harmonię aromatów, zobaczysz różnorodność stylów i staniesz się prawdziwym koneserem – umiejącym zaimponować swoją wiedzą przyjaciołom i znajomym. Gdańsk zaprasza na smakowanie!

Voucher na kurs można wykorzystać w innych lokalizacjach tej atrakcji.

Przesyłka Kurierska


Przelew i Karta
Pobranie
 - 18.00 zł
 - 23.00 zł

Paczkomaty INPOST


Przelew i Karta
 - 15,00 zł

DARMOWA DOSTAWA
Przy zamówieniach powyżej 300 zł

, 25.06.2020, 18:58

Myślałem, że poznałem już wszystkie smaki złocistego trunku ale jednak nie i byłem miło zaskoczony kursem :)


 

Ładowanie danych ...